VIII Letni Festiwal Kultury Polonia Cantans 2018 Wrocław – Niemcza

W dniu 5 sierpnia 2018 r. ZTL Bandanki był gościem Festiwalu Polonia Cantans 2018. Młodzież wzięła udział w Mszy Św. transmitowanej na żywo przez TVP Polonia, a po południu na zakończenie festiwalu miała zaszczyt prezentować swoje tańce na scenie w Niemczy. Tym razem najstarszej grupie wiekowej towarzyszyły dzieci z grupy średniej, które zatańczyły tańce lasowiackie i polkę warszawską. Koncert Bandanek uświetniła Paula Maciołek, która wspaniale wykonała pieśni ludowe i operowe.

Wyjazd do Niemczy obfitował w liczne atrakcje. W pierwszym dniu młodzież zwiedzała Piernikarnię Śląską, gdzie bardzo miła Pani opowiadała o tradycji regionu. Brała udział w warsztatach wyrabiania historycznych pierników. Była to dla nich niezapomniana przygoda. Piernikarnia to najsłodsza atrakcja turystyczna województwa dolnośląskiego. Po obiedzie Bandanki spacerowały po Ogrodzie Botanicznym w Wojsławicach, położonym 2 km na wschód od Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich.

Drugi dzień to wycieczka do Wrocławia. Spacer brzegiem Odry, zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz ZOO to główne punkty programu. Niezapomniane wrażenia na tancerzach wywarło Afrykarium, gdzie można było zobaczyć różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki.

W drodze powrotnej do domu młodzież zatrzymała się w Krakowie. Tym razem spacerując brzegiem Wisły podziwiała Wawel i historyczne miasto.

Posted in Koncerty, Z życia Zespołu.